Skip Navigation?
 

İdari Yapı - AIG Sigorta A.Ş.

AIG Sigorta A.Ş.'nin Genel Müdürlüğü İstanbul'dadır. AIG Sigorta A.Ş, Genel Müdürlüğe bağlı İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana ve yurt çapında yaygın acenteleriyle Türkiye genelinde hizmet vermektedir. Genel Müdürlük, Bölge Müdürlükleri ve acentelerimizin adres, elektronik posta, telefon ve faks numaralarına "İletişim" sayfalarından erişebilirsiniz.


YÖNETİM KURULU


PATRICK GERARD MAHIEU
Yönetim Kurulu Başkanı


AYŞE FİGEN GARDET
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Ayşe Figen Gardet, Boğaziçi Üniversitesinden 1995 yılında mezun oldu. Amerika Birleşik Devletleri Berkeley Üniversitesinde Entegre Pazarlama ve İletişim alanında eğitim aldı. 2001 yılında ABD’de Carpenter Moore Brokerlik Hizmetleri şirketinde Finansal Sigortalar Brokeri ve 2004-2007 yılları arasında, Wells Fargo’da kıdemli Broker olarak görev yaptı. 2007 yılında, AIG Sigorta’da ilk olarak Finansal Sigortalar Departmanında görev alan Gardet, sırasıyla Kurumsal Müşteriler Müdürü, Ticari Sigortalar Müdürü ve son olarak da dağıtım kanallarından sorumlu Satış Grup Müdürü olarak görev yaptı.


MARC ALLEN PINA 
Yönetim Kurulu Üyesi

University of Stellenbosch South Africa’da lisans ve yüksek lisansını tamamlayan Marc Allen Pina, Güney Afrika’nın en büyük hayat sigortası şirketlerinden biri olan Sanlam’da 11 yıl yönetici pozisyonunda çalıştıktan sonra 2000 yılında AIG  Yunanistan’da, Ortadoğu, Güney Asya ve Akdeniz bölgelerinden sorumlu Direkt Pazarlama  Başkan Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. 2007 yılında AIG Latin Amerika bölgesinden sorumlu Bireysel Sigortalar üst operasyon yöneticiliğine getirilen Pina ,bölgede bireysel sigortalar dağıtım kanalını yapılandırmıştır. Pina, 2011 yılında  Türkiye Bireysel Sigortalar Başkanlığı görevine atanmıştır.


İNAN ÖZCAN DANYAL
Yönetim Kurulu Üyesi

Yönetim Kurulu Üyesi ve Hukuk Müşaviri İnan Özcan Danyal, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1997 mezunudur ve Belçika’da Vrije Universiteit Brussel’de Uluslararası ve Karşılaştırmalı Hukuk dalında yüksek lisans (LLM) programını onur derecesi ile tamamlamıştır. AIG Sigorta’da çalışmaya Şubat 2012’da başlayan Danyal, 1998 yılından bu yana profesyonel iş hayatındadır. Daha önce medya ve ilaç sektörlerinde çalışmış, çok uluslu avukatlık bürolarında ve şirketlerde hukuk alanında görev yapmıştır.


MUHARREM GÜVEN
Yönetim Kurulu Üyesi

01 Şubat 1994 tarihinde AIG Sigorta’da Muhasebe ve Mali İşler Departmanı’nda göreve başlamıştır. 1968 doğumlu olan Muharrem Güven, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezundur. AIG Sigorta’da Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.