Skip Navigation?
 

AIG Sigorta Türkiye - Hakkımızda

1976 yılından bu yana Türkiye‘de  hizmet vermekte olan şirketimiz AIG Sigorta, 2017 yılı 2 Mayıs itibariyle çok uluslu GULF INSURANCE GROUP K.S.C.P tarafından satın alınmış olacaktır.

Bugün AIG Sigorta A.Ş.'nin 200’ü aşkın çalışanı, İstanbul, Orta Anadolu , Bursa, İzmir ve  Adana illerinde Bölge Müdürlükleri ve bunlara bağlı 500’e yakın acentesi bulunmaktadır. AIG Sigorta A.Ş., müşterilerinin sigorta ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için geliştirdiği sigorta ürünleri ile tüm dağıtım kanallarında yenilikçi bir yaklaşım sergilemektedir. Bu yaklaşım, sigorta müşterilerine en etkili şekilde ulaşmak için kullanılan doğrudan satış, bankalar aracılığı ile ürün dağıtımı, seçkin acente ağının yanı sıra yerel ve uluslararası brokerlerin kullanılmasıyla kendini göstermektedir. 

Moody’s’den A3, AM Best’ten A+ (Excellent) kredi notu almış olan finansal yapısı oldukça güçlü Gulf Insurance Group’ un  bilgi ve tecrübesi ile güçlenerek yoluna devam eden şirketimiz, bütün işletmelerin yararlanabileceği teknik uzmanlık, finansal güç, etkin ve üstün hasar servisi ile mutlak güvence sağlamaktadır. Çok uluslu bir firma oluşumuz, uluslararası deneyimimiz ve etkin hasar ağımız ve kaliteli hizmetimiz, attığınız her adımda sizin yanınızda olacağımızın teminatıdır.

 GULF INSURANCE GROUP K.S.C.P 

%44 hissesi Kuwait Projects Company (KIPCO), %41,4 hissesi Fairfax Financial Holdings Limited  ve kalan hisseleri hazine ve halka açık olan GULF INSURANCE GROUP K.S.C.P 1962 yılında şirket temellerini atmış olup bölgesindeki iki dev şirketin bilgi ve tecrübesinin ortaklığında 9 farklı ülkede faaliyetine devam etmektedir.

www.gulfinsgroup.com 


KUWAIT PROJECTS COMPANY (KIPCO)

Operasyonları Atlantik Okyanusu'ndan Arap Denizi'ne, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde uzanmakta olan Kipco,  finansal hizmetler, medya, üretim ve gayrimenkul gibi sektörlerdeki  işletmeleri ile 60 üzerinde şirketten oluşmakta, 24 ülkede 12.000 kişiyi istihdam etmektedir. 1975 yılında kurulan Kipco Ortadoğu ve Güney Afrika bölgesinin en başarılı şirketlerinden biri haline gelmiştir. 

www.kipco.com  


FAIRFAX FINANCIAL HOLDINGS LIMITED

Amerika ve Asya’da pek çok sigorta şirketi sahibi olan Fairfax , aynı zamanda Polish RE, Odyssey RE, Advent, Singapore RE ve farklı 6 reasürans şirketi ile Lloyds sendikası lideri Brit Insurance’  da sahibidir. 

www.fairfax.ca

Kalite Politikamız

AIG SIGORTA A.Ş.’de biz, müşteri talep ve beklentilerini takip eder, beklentilerin ötesine geçecek, müşterilerimiz için biz ‘’çözüm ortağı’’ olacak çalışma prensiplerimizi günlük işlerimize yansıtırız.

Hasar Yönetimi

Hasar vukuu bulduktan sonra bizleri 444 12 44 numaralı telefondan arayarak ihbarda bulununuz. Dosya numaranızı mutlaka alınız. Tüm yazışma ve görüşmelerde dosya numarası kullanılacaktır. 

AIG Akademi

Dağıtım kanallarımız ,akademi web sitesi üzerinden E-learning (e-öğrenme)  ve V-Learning (video öğrenme) araçları ile  sektörel ve mesleki gelişimlerine fayda sağlayacak eğitimlere kullanıcı adı ve şifre ile  ulaşabilirler.AIG Akademiye giriş yapabilmek için tıklayınız.