Skip Navigation?
 

AIG Sigorta Türkiye - Hakkımızda

AIG Sigorta, yaklaşık 100 yıllık deneyimi ve ürün çeşitliliği ile sigortacılık alanında öncü kuruluştur. Dünya genelinde 130'dan fazla ülkede 60.000'den fazla çalışanı ile 88 milyondan fazla müşteriye hizmet veren AIG, her iş gününde 120 milyon USD’ye yakın hasar ödemesi yapan, ticari ve bireysel alanda 500'ü aşkın ürün ve hizmet paketi ile çalışmalarına devam eden global bir firmadır. 

AIG, 1976 yılında Türkiye‘de ilk olarak şube şeklinde çalışmaya başlamış ve hemen akabinde sigorta şirketi ünvanını alarak Türkiye’ye her zaman güven duyan bir politika çerçvesinde yatırımlarına ve faaliyetlerine devam etmiştir. 

Bugün AIG Sigorta A.Ş.'nin 250’ye yakın çalışanı, İstanbul, Orta Anadolu ve Doğu Karadeniz, Bursa, İzmir, Adana illerinde Bölge Müdürlüklerin de temsilciği ve bunlara bağlı 500’e yakın acentelikleri bulunmaktadır. AIG Sigorta A.Ş., müşterilerinin sigorta ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için geliştirdiği sigorta ürünleri ile tüm dağıtım kanallarında yenilikçi bir yaklaşım sergilemektedir. Bu yaklaşım, sigorta müşterilerine en etkili şekilde ulaşmak için kullanılan doğrudan satış, bankalar aracılığı ile ürün dağıtımı, seçkin acente ağının yanı sıra yerel ve uluslararası brokerlerin kullanılmasıyla kendini göstermektedir. 

AIG Sigorta A.Ş., bütün işletmelerin yararlanabileceği teknik uzmanlık, finansal güç, etkin ve üstün hasar servisi ile mutlak güvence sağlamaktadır. Küresel bir firma oluşumuz, uluslararası deneyimimiz ve etkin hasar ağımız ve kaliteli hizmetimiz, attığınız her adımda sizin yanınızda olacağımızın teminatıdır.

Kalite Politikamız

AIG SIGORTA A.Ş.’de biz, müşteri talep ve beklentilerini takip eder, beklentilerin ötesine geçecek, müşterilerimiz için biz ‘’çözüm ortağı’’ olacak çalışma prensiplerimizi günlük işlerimize yansıtırız.

Hasar Yönetimi

Hasar vukuu bulduktan sonra bizleri 444 12 44 numaralı telefondan arayarak ihbarda bulununuz. Dosya numaranızı mutlaka alınız. Tüm yazışma ve görüşmelerde dosya numarası kullanılacaktır. 

AIG Akademi

Dağıtım kanallarımız ,akademi web sitesi üzerinden E-learning (e-öğrenme)  ve V-Learning (video öğrenme) araçları ile  sektörel ve mesleki gelişimlerine fayda sağlayacak eğitimlere kullanıcı adı ve şifre ile  ulaşabilirler.AIG Akademiye giriş yapabilmek için tıklayınız.