Skip Navigation?
 

1.Kişisel Bilgileriniz ile İlgili Olarak İrtibat Kurulacak Kişi 
Kişisel Bilgilerinizi kullanımımız ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, veriguvenligiyanitekibi@aig.com adresine e-posta gönderebilir veya AIG Sigorta A.Ş., Maslak Mah. Eski Büyükdere Cad. No:27 Orjin Maslak Kat:6-7 Sarıyer/İstanbul adresinden Veri Koruma Sorumlusuna yazabilirsiniz.  
  
2.Topladığımız Kişisel Bilgiler
Bizimle olan ilişkinize (örneğin, bir poliçe sahibi tüketici; poliçe sahibi olmayan sigortalı veya talep sahibi; şahit; ticari broker veya tayin edilen temsilci veya işimizle ilişkili başka kişi sıfatıyla) bağlı olarak, sizinle ve bakmakla yükümlü olduğunuz kişilerle ilgili olarak toplanan Kişisel Bilgiler aşağıdakileri içerebilir:  
•    Genel kimlik ve iletişim bilgileri  
Adınız; adresiniz; e-posta ve telefon bilgileriniz; cinsiyetiniz; medeni haliniz; aile durumunuz; doğum tarihiniz ve yeriniz; parolalarınız (sistemlerimizdekiler dahil); eğitim durumunuz; fiziksel özellikleriniz; araç kullanma bilgileri gibi faaliyet kayıtlarınız; fotoğraflarınız; iş geçmişiniz, becerileriniz ve deneyiminiz; mesleki lisanslarınız ve üyelikleriniz; poliçe sahibi, sigortalı veya talep sahibi ile olan ilişkiniz, ölüm, yaralanma veya engellilik tarihi ve nedeni. 
•    Resmi dairelerin veya kurumların verdiği kimlik numaraları   
Sosyal Güvenlik veya ulusal sigorta numarası; pasaport numarası; vergi kimlik numarası; asker kimlik numarası veya sürücü belgesi veya başka ehliyet numarası.  
•    Mali bilgiler ve hesap bilgileri 
Ödeme kartı numarası; banka hesap numarası ve hesap bilgileri; kredi geçmişi ve kredi puanı; varlıklar; gelir; ve diğer mali bilgiler.  
•    Tıbbi koşullar ve sağlık durumu 
Şu anki veya önceki fiziksel veya zihinsel ya da tıbbi koşul; sağlık durumu; yaralanma veya engellilik bilgileri; uygulanan tıbbi prosedürler; kişisel alışkanlıklar (örneğin, sigara kullanımı veya alkol tüketimi); reçete bilgileri ve hastalık geçmişi.   
•    Diğer hassas bilgiler  
Bazı durumlarda, sendika üyeliğiniz, dini inançlarınız, siyasi görüşleriniz, aile hastalık geçmişiniz veya genetik bilgileriniz (örneğin, bir ticaret, din veya siyasi kuruluş olan bir üçüncü şahıs pazarlama çözüm ortağı aracılığıyla sigorta başvurusu yapıp yapmadığınız) gibi hassas bilgilerinizi alabiliriz.  Buna ek olarak, sahteciliği önleme, tespit etme ve soruşturma sürecinde adli siciliniz veya medeni hukuk davası geçmişiniz ile ilgili bilgileri de alabiliriz. Ayrıca bize kendi isteğinizle verdiğiniz durumlarda (örneğin, dini inançlarınıza göre tıbbi tedavi ile ilgili tercihlerinizi belirtirseniz) da hassas bilgilerinizi alabiliriz.   
•    Telefon kayıtları 
Temsilcilerimiz ve çağrı merkezlerimizle yapacağınız telefon görüşmelerinin kayıtları.  
Sahtecilik ve kara para aklama dahil, suçları soruşturma bilgileri.  
Örneğin, sigortacılar yaygın olarak önceki anlaşmaları ile ilgili bilgileri, bu amaçla poliçe sahipleri ve talep sahipleri ile paylaşırlar.  
•    Ürün ve hizmet sağlayabilmemize imkan veren bilgiler 
Sigortalı mülkün yeri ve tanımlayıcı bilgileri (örneğin, mülkün adresi, araç plakası veya tanımlama numarası); rezervasyon numaraları da dahil olmak üzere seyahat düzenlemeleri; sigortalatmak istediğiniz bireylerin yaş kategorileri; poliçe ve tazminat talebi numaraları; kapsam/riziko detayları; zarar nedeni; önceki kaza veya zarar geçmişi; bir kuruluştaki müdür veya ortak olarak statünüz veya başka mülkiyet veya yönetim paylarınız; ve yaptırdığınız diğer sigorta.  
•    Pazarlama tercihleri ve müşteri geribildirimi 
Pazarlama tercihlerinizi bize bildirebilir, bir yarışmaya veya ödül çekilişine ya da başka satış promosyonuna katılabilir ya da bir gönüllü müşteri memnuniyeti anketine yanıt verebilirsiniz.   
•    Sosyal medya hesabı ve Uygulamalardan elde edilen bilgiler 
Uygulamalarımızı veya Sosyal Medya İçeriğimizi kullandığınızda, sosyal medya hesap adınız ve profil resminiz ve bize verdiğiniz diğer Kişisel Bilgiler de dahil olmak üzere sizinle ilgili bazı Kişisel Bilgileri alabiliriz.   Başka bir sosyal medya hizmeti sağlayıcısı tarafından sağlanan sosyal medya hesabınızı AIG Elektronik Hizmetlerden herhangi birindeki hesabınıza/hesaplarınıza bağlamayı tercih ederseniz, sosyal medya hesabınızdan alınan, sizin sosyal medya hesap profilinizin veya arkadaşlarınızın profillerinin parçası olan Kişisel Bilgileri de kapsayabilecek Kişisel Bilgiler bizimle paylaşılacaktır.    
  
3. Kişisel Bilgileri Nasıl Kullandığımız
Bu Kişisel Bilgileri aşağıdaki amaçlar için kullanıyoruz: 
•    İşimizin bir parçası olarak sizinle ve başkalarıyla iletişim kurmak. 
•    Size poliçelerimiz, diğer koşullar ve şartlarımızdaki değişiklikler, AIG Elektronik Hizmetleri değişiklikleri hakkında önemli bilgileri ve diğer idari bilgileri göndermek. 
•    Sigorta sağlanıp sağlanmayacağına karar vermek; hasar tespiti, işleme ve ödeme de dahil olmak üzere sigorta ve asistans hizmetleri sağlamak; ve geçerli olduğu durumlarda, hasar ihtilaflarını yönetmek. 
•    Ödeme planlarına uygunluğunuzu değerlendirmek ve prim ve diğer ödemelerinizi işlemek. 
•    Kalite, eğitim ve güvenlik iyileştirmesi sağlamak (örneğin, iletişim numaralarımıza yapılan kaydedilen veya izlenen telefon görüşmeleri ile ilgili) 
•    Sahtecilik ve kara para aklama dahil, suçları önlemek, tespit etmek ve soruşturmak ve diğer ticari riskleri analiz etmek ve yönetmek. 
•    Memnuniyet anketleri de dahil olmak üzere, pazar araştırması ve analizi yürütmek.  
Belirtmiş olduğunuz tercihlere göre size pazarlama bilgileri (seçilen üçüncü şahıs ortakların sunduğu diğer ürünler ve hizmetlerle ilgili bilgiler dahil) vermek. 
•    Size özel bilgiler ve reklamlar sunarak AIG Elektronik Hizmetleri ile ilgili deneyiminizi kişiselleştirmek. 
•    AIG Elektronik Hizmetleri üzerinden mesajlar gönderdiğiniz kişilere sizi tanıtmak. 
•    Yarışmalara, ödül çekilişlerine ve benzeri promosyonlara katılmanızı sağlamak ve bu aktiviteleri yönetmek.  Bu aktivitelerden bazıları için, Kişisel Bilgilerinizi nasıl kullandığımız ve ifşa ettiğimizle ilgili ek bilgileri de içerebilecek ek şart ve koşullar geçerli olabilir, bu nedenle bu şart ve koşulları dikkatli bir şekilde okumanızı öneririz. 
•    Sosyal medya paylaşım fonksiyonunu kolaylaştırmak. 
•    Altyapımızı ve ticari faaliyetlerimizi yönetmek ve denetim, finans ve muhasebe; faturalama ve tahsilatlar; BT sistemleri; veriler ve internet sitesi barındırma; iş devamlılığı ve kayıtlar, belge ve baskı yönetimi ile bağlantılı olanlar da dahil olmak üzere, iç politika ve prosedürlere uymak. 
•    Şikayetleri çözmek ve veri erişim veya düzeltme taleplerini işleme almak. 
Kara para aklamayı önleme ve terör karşıtı yasalar da dahil olmak üzere, yürürlükteki yasalara ve düzenleyici yükümlülüklere (ikamet ülkenizin dışındakiler de dahil) uymak; hukuki sürece uymak ve resmi makamlardan ve devlet makamlarından (ikamet ülkenizin dışındakiler de dahil) gelen talepleri yanıtlamak.  
•    Yasal hakları belirlemek ve bunları savunmak; operasyonlarımızı veya grup şirketlerimizin veya sigorta iş ortaklarımızın operasyonlarını,  haklarımızı, gizliliğimizi, güvenliğimizi veya malımızı ve/veya grup şirketlerimizin, sizin veya başkalarının bu sayılan varlıklarını korumak ve kullanılabilir çareleri uygulamak veya zararımızı sınırlandırmak. 
  
4. Kişisel Bilgilerin Uluslararası Aktarımı   İşimizin küresel niteliğinden dolayı, yukarıda belirtilen amaçlarla, Kişisel Bilgileri başka ülkelerdeki kişilere aktarabiliriz (Amerika Birleşik Devletleri ve bulunduğunuz ülkede bulunandan farklı bir veri koruma rejiminin söz konusu olduğu başka ülkeler dahil)  Örneğin, Kişisel Bilgilerinizi uluslararası seyahat sigortası hasarlarını işlemek ve siz yurtdışındayken acil tıbbi asistans hizmetleri sağlamak için aktarabiliriz. Bilgileri uluslararası olarak grup şirketlerimize, hizmet sağlayıcılarımıza, çözüm ortaklarımıza ve devlet makamlarına veya resmi makamlara aktarabiliriz.  
  
5. Kişisel Bilgilerin Paylaşılması
AIG Kişisel Bilgileri şunlara verebilir: 
•    Grup şirketlerimize    
AIG Europe Limited,  American International Group, Inc’in bir uyesidir. Bu itibarla, gerek Avrupa'da gerekse Avrupa dışında (örneğin, ABD'de) olmak üzere dünyanın her yerinde grup şirketlerimiz bulunmaktadır.  Kişisel bilgilerinizi, sadece bu Gizlilik Politikasında belirtilen amaçlar doğrultusunda grup şirketlerimizden bazılarıyla paylaşabiliriz. AIG Europe Limited, ortaklaşa kullanılan Kişisel Bilgilerin yönetiminden ve güvenliğinden sorumlu olmaya devam edecektir. AIG ve grup şirketlerimiz içindeki Kişisel Bilgilere erişim, iş amaçlarımız doğrultusunda bu bilgilere erişmesi gereken kişilerle sınırlıdır.   
•    Başka sigorta ve dağıtım tarafları 
Sigorta pazarlama ve sağlama ve hasar taleplerini işleme sürecinde, AIG Kişisel Bilgileri başka sigortacılar, reasürörler, sigorta ve reasürans brokerleri ve diğer aracılar ve acenteler, tayin edilen temsilciler, dağıtımcılar, benzer pazarlama ortakları ve finans kuruluşları, menkul kıymetler firmaları ve diğer iş ortakları  gibi üçüncü şahıslara verebilir.  
•    Hizmet sağlayıcılarımız 
Tıp profesyonelleri, muhasebeciler, aktüerler, denetçiler, uzmanlar, avukatlar ve diğer dış profesyonel danışmanlar; seyahat ve tıbbi asistans hizmet sağlayıcıları; çağrı merkezi hizmeti sağlayıcıları; BT sistemleri, destek ve barındırma hizmeti sağlayıcıları; basım, reklam, pazarlama ve pazar araştırma ve analiz hizmeti sağlayıcıları; hesaplarımızın bulunduğu bankalar ve finans kuruluşları; üçüncü şahıs hasar yöneticileri; belge ve kayıt yönetimi sağlayıcıları; hasar müfettişleri ve dispeçörleri; inşaat danışmanları; mühendisler; eksperler; jüri danışmanları; tercümanlar ve iş faaliyetlerimizi yürütmede bize destek sağlayan benzeri üçüncü şahıs satıcılar ve dış hizmet sağlayıcıları gibi dış üçüncü şahıs hizmet sağlayıcıları.  
•    Sosyal paylaşım faaliyetinizin alıcıları 
Sosyal paylaşım faaliyetinizle bağlantılı olarak, başka bir sosyal medya hizmet sağlayıcısının sağladığı sosyal medya hesabınızı AIG Elektronik Hizmetler hesabınıza bağlamanız veya başka bir sosyal  medya hesabınızdan AIG Elektronik Hizmetler hesabınıza giriş yaptığınız durumlarda olduğu gibi, sosyal medya hesabınız, diğer internet sitesi kullanıcıları ve sosyal medya hesabınızın sağlayıcısı ile ilişkili arkadaşlarınız.  AIG Elektronik Hizmetler'inize ve başka sosyal medya hesabınıza bağlanarak, bize diğer sosyal medya hesabınızın sağlayıcısı ile bilgi paylaşımına tarafınızca izin verilmekte ve paylaştığımız bilgilerin kullanımının diğer hizmet sağlayıcısının sosyal medya internet sitesinin gizlilik politikasına tabi olacağı tarafınızca anlaşılmaktadır. Kişisel Bilgilerinizin başka kullanıcılarla veya diğer sosyal medya hesabınızın sağlayıcısı ile paylaşılmasını istemiyorsanız, lütfen diğer sosyal medya hesabınızı AIG Elektronik Hizmetler hesabınızla ilişkilendirmeyin ve AIG Elektronik Hizmetlerinde sosyal paylaşıma katılmayın. 
•    Davalara müdahil resmi makamlar ve üçüncü şahıslar  
AIG, Kişisel Bilgileri, (a) ikamet ülkeniz dışındaki yasalar da dahil olmak üzere, yürürlükteki yasalara uymak; (b) yasal sürece uymak; (c) ikamet ülkeniz dışındakiler de dahil olmak üzere, resmi makamlar veya devlet makamlarından gelen taleplere yanıt vermek; (d) şart ve koşullarımızı uygulamak; (e) faaliyetlerimizi veya grup şirketlerimizden herhangi birinin faaliyetlerini korumak; (f) haklarımızı, gizliliğimizi, güvenliğimizi veya mallarımızı ve/veya grup şirketlerinin, sizin veya başkalarının bu varlıklarını korumak ve (g) kullanılabilir çareleri uygulamak veya zararımızı sınırlandırmak için gerekli veya uygun gördüğümüz, devlet makamlarıyla veya başka resmi makamlarla (işçi tazminatı kurumları, mahkemeler, kolluk kuvvetleri, vergi makamları ve suç soruşturma daireleri dahil, ancak bunlarla sınırlı olmaksızın) ve üçüncü şahıs medeni yasal süreç katılımcıları ve bunların muhasebecileri, denetçileri, avukatları ve diğer danışmanları ve temsilcileri ile paylaşabilir. 
•    Diğer Üçüncü Şahıslar 
Kişisel Bilgileri, alacaklılar, acil yardım sağlayıcıları (yangın, polis ve tıbbi acil servisler); perakendeciler; sağlık ağları, kuruluşları ve sağlayıcıları; seyahat taşımacıları; kredi büroları; kredi raporlama kuruluşları ve bir talebe konu olan olaya karışan başka kişilerin yanı sıra işimiz, varlıklarımız veya hisse senetlerimizin bir kısmı ile bağlantılı herhangi bir fiili veya önerilen yeniden yapılanma, birleşme, satış, ortak girişim, temlik, devir veya başka muameledeki alıcılar ve olası alıcılarla paylaşabiliriz. Verilen bilgileri kontrol etmek ve sahte hasar taleplerini tespit etmek ve önlemek için, Kişisel Bilgiler (yaralanma detayları dahil) talep listelerine konulabilir ve başka sigortacılarla paylaşılabilir.   Hasar taleplerini işlerken sahteciliği tespit etmek, önlemek ve soruşturmak için bu sicillerde arama yapabiliriz. 
    
Kişisel Bilgiler mesaj panolarında, sohbet uygulamalarında, profil sayfalarında ve bloglarda ve bilgi ve materyal yayınlayabildiğiniz diğer AIG Elektronik Hizmetlerinde (sınırlama olmaksızın, Sosyal Medya İçeriğimiz dahil)  sizin tarafınızdan da paylaşılabilir. Lütfen bu servisler aracılığıyla yayınladığınız veya ifşa ettiğiniz herhangi bir bilginin kamu malı haline geleceğini ve AIG Elektronik Hizmetler ziyaretçilerine ve kullanıcılarına ve genel halka açık hale geleceğini unutmayınız.   AIG Elektronik Hizmetlerini kullanımınız sırasında Kişisel Bilgilerinizi veya başka herhangi bir bilgiyi yayınlama kararı verirken çok dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz. 

6. Güvenlik
AIG yürürlükteki gizlilik ve veri güvenliği yasaları ile tutarlı uygun teknik, fiziksel, hukuki ve örgütsel önlemleri alacaktır.   Ne yazık ki, İnternet veya veri depolama sistemi üzerinden yapılan hiçbir veri iletiminin % 100 güvenliği garanti edilememektedir.  Eğer bizimle olan etkileşiminizin artık güvenli olmadığına inanmak için bir nedeniniz varsa (örneğin, bizimle olan herhangi bir Kişisel Bilginizin güvenliğinin tehlikede olduğunu düşünüyorsanız), derhal bize haber veriniz. (Bkz. yukarıdaki “Kişisel Bilgilerinizle İlgili Olarak İrtibat Kurulacak Kişi” bölümüne bakınız.) 

AIG'nin, bir hizmet sağlayıcısına Kişisel Bilgiler vereceği durumlarda, hizmet sağlayıcısı dikkatli bir şekilde seçilecek ve ondan Kişisel Bilgilerin gizliliğini ve güvenliğini korumak için uygun önlemler alması istenecektir. 
  
7.Kişisel Bilgilerin Elde Tutulması
AIG, işlediğimiz Kişisel Bilgilerin kullanım amacı doğrultusunda güvenilir ve bu Gizlilik Politikasında belirtilen amaçları gerçekleştirmek için gerektiği ölçüde doğru ve eksiksiz olmasını sağlamak için makul adımlar atar.  AIG, Kişisel Bilgileri, yasa daha uzun bir elde tutma süresi öngörmediği veya daha uzun bir elde tutma süresine izin vermediği sürece, bu Gizlilik Politikasında belirtilen amaçları gerçekleştirmek için gereken süre boyunca elinde tutacaktır.   
  
8. Başka Kişilerin Kişisel Bilgileri 
AIG'ye başka kişilerle ilgili Kişisel Bilgiler veriyorsanız, (a) söz konusu kişiyi bu Gizlilik Politikasının içeriğinden haberdar etmeyi ve (b) söz konusu kişi ile ilgili Kişisel Bilgilerin bu Gizlilik Politikasına uygun olarak toplanması, kullanılması, ifşası ve aktarımına (sınır ötesine aktarım dahil) ilişkin yasal olarak gerekli onayını almayı kabul ediyorsunuz. 
  
9. Pazarlama Tercihleri
Size düzenli olarak bizimle, sizinle nasıl iletişim kurmamızı istediğiniz de dahil olmak üzere pazarlama tercihlerinizi bildirme fırsatı vereceğiz.  Bize pazarlama tercihlerinizi bildirmek ve dışarıda kalmak için,  AIGDirektPazarlama@aig.com adresinden e-posta yoluyla veya Pazarlama Ekibi dikkatine, AIG Sigorta A.Ş. Maslak Mah. Eski Büyükdere Cad. No:27 Orjin Maslak Kat:6-7 Sarıyer/İstanbul adresine yazarak bizimle irtibata geçebilirsiniz. 
•    Bizden e-posta mesajları ve kısa mesaj alma:  Eğer AIG'den artık sürekli olarak pazarlama ile ilgili e-posta veya kısa mesaj almak istemiyorsanız, her mesajda verilen "abonelikten ayrıl" linkine tıklayarak veya yukarıdaki adreslerden bizimle irtibata geçerek bu pazarlama bağlantılı mesajları almamayı seçebilirsiniz.  
•    Bizden telefon ve posta yoluyla iletişim alma:  Eğer AIG'den artık sürekli olarak mobil mesajlar, telefon aramaları veya posta almak istemiyorsanız, yukarıdaki adreslerden bizimle irtibata geçerek bu pazarlama bağlantılı iletişimleri almamayı seçebilirsiniz.  
•    Kişisel Bilgilerinizi grup şirketleri ile onların pazarlama amaçları doğrultusunda paylaşmamız:  Kişisel Bilgilerinizi sürekli olarak grup şirketlerimiz ile onların pazarlama amaçları doğrultusunda paylaşmamızı istemiyorsanız, yukarıdaki adreslerden bizimle irtibata geçerek bu paylaşımın dışında kalmayı seçebilirsiniz.   
•    Kişisel Bilgilerinizi seçilen üçüncü şahıs çözüm ortakları ile onların pazarlama amaçları doğrultusunda paylaşmamız:  Eğer izin verdiyseniz, Kişisel Bilgilerinizi sürekli olarak üçüncü şahıs ortaklarımız ile onların kendi pazarlama amaçları doğrultusunda paylaşabiliriz. Fikrinizi değiştirirseniz, yukarıdaki adreslerden bizimle irtibata geçerek bu paylaşımın dışında kalmayı seçebilirsiniz.  
Makul bir süre içinde iletişim almama talebinizi/taleplerinizi yerine getirmeyi amaçlıyoruz. Lütfen, yukarıda belirtildiği şekilde iletişim almamayı tercih ettiğinizde, Kişisel Bilgilerinizi, Kişisel Bilgilerinizi paylaşmış olduğumuz üçüncü şahısların (örneğin, iletişim almama talebinize yanıt verdiğimiz tarih itibariyle Kişisel Bilgilerinizi çoktan vermiş olduğumuz üçüncü şahısların) veritabanlarından kaldıramayacağımızı göz önünde bulundurun.  Bizden pazarlama iletişimleri almamayı tercih ederseniz, almamayı tercih etme seçeneğinizin olmadığı önemli idari iletişimler tarafınıza gönderilmeye devam edecektir. 
  
10. Erişim ve Düzeltme Talepleri, Sorular ve Endişeler
Bazı ülkelerde, bireyin bazı gerekçelerle Kişisel Bilgilerine erişme, bunları düzeltme veya bunların kullanımına itiraz etme ya da silinmelerini veya imhasını talep etme hakkı bulunabilir. Bu gibi herhangi bir talebiniz veya Kişisel Bilgileri nasıl işlediğimizle ilgili sorularınız ya da endişeleriniz olması durumunda, lütfen "Kişisel Bilgilerinizle İlgili Olarak İrtibat Kurulacak Kişi" bölümünde belirtildiği şekilde bizimle irtibata geçin. Lütfen bazı Kişisel Bilgilerin yerel gizlilik ve veri koruma yasalarına göre erişim, düzeltme, itiraz, silme veya imha haklarından muaf olabileceğini unutmayın.  
  
11. AIG Elektronik Hizmetler Aracılığıyla Topladığımız Diğer Bilgiler 
“Diğer Bilgiler” özel kimliğinizi açığa çıkarmayan aşağıdakiler gibi herhangi bir bilgidir: 
•    Tarayıcı ve elektronik cihaz bilgileri; 
•    Uygulama kullanım verileri; 
•    Çerezler, piksel etiketleri ve diğer teknolojiler aracılığıyla toplanan bilgiler; 
•    Tarafınızdan verilen demografik bilgiler ve diğer bilgiler; ve 
•    Birleştirilmiş bilgiler 
   
Topladığımız Diğer Bilgiler

Biz ve üçüncü şahıs hizmet sağlayıcılarımız aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli yollarla Diğer Bilgileri toplayabiliriz:  
•    İnternet tarayıcınız veya elektronik cihazınız aracılığıyla: IP adresiniz (yani bilgisayarınızın internet üzerindeki adresi), ekran çözünürlüğünüz, işletim sisteminizin türü (Windows veya Mac) ve versiyonu, internet tarayıcısı ve versiyonu, elektronik cihazınızın üreticisi ve modeli, dili, ziyaret saati, ziyaret edilen sayfa(lar) ve kullandığınız AIG Elektronik Hizmetlerinin adı ve versiyonu (örn, akıllı telefon Uygulaması) gibi bazı bilgiler çoğu internet sitesi tarafından veya elektronik cihazınız üzerinden otomatik olarak toplanır.  Bu bilgiler, tarafımızdan AIG Elektronik Hizmetlerinin doğru şekilde çalışmasını sağlamak için kullanılmaktadır.   
•    Uygulamayı kullanımınız aracılığıyla: Uygulamayı indirip kullandığınızda, tarafımızdan ve hizmet sağlayıcılarımız tarafından, cihaz numaranıza göre, elektronik cihazınızdaki Uygulamanın sunucularımıza erişme tarihi ve saati ve Uygulamanıza hangi 
bilgi ve dosyaların indirildiği gibi Uygulama kullanım verileri izlenebilir ve toplanabilir.  
•    Çerezlerin kullanımı: Çerezler kullanmakta olduğunuz bilgisayarda doğrudan depolanan bilgi parçalarıdır.  Çerezler, bilgisayarınızı tanıyabilmemizi ve internet tarayıcısı türü, AIG Elektronik Hizmetler'de harcanan zaman, ziyaret edilen sayfalar, dil tercihleri ve bağlantılı ülke internet sitesi gibi bilgileri toplayabilmemizi sağlar.  Bu bilgileri güvenlik amaçları doğrultusunda, gezinmeyi kolaylaştırmak, bilgileri daha etkili bir şekilde ekrana getirmek, AIG Elektronik Hizmetleri kullanırkenki deneyiminizi kişiselleştirmek veya AIG Elektronik Hizmetlerin kullanımı ile ilgili istatistiksel bilgiler toplamak için kullanabiliriz.  Çerezler ayrıca, size hitap etme olasılığı yüksek reklamları size sunabilmemizi sağlar.  Ayrıca çerezleri reklamlarımıza yanıtlarınızı izlemek; ve çerezleri veya başka dosyaları başka internet sitelerini kullanımınızı izlemek için de kullanabiliriz.  

Aşağıda Türkiye internet sitelerimizde kullandığımız tüm çerezler, bunların ne yaptığı, sizinle ilgili hangi bilgileri topladıkları ve bunları ne için kullandığımıza dair bir açıklama bulacaksınız:  
•    Geo Location çerezi  – Bir ziyaretçi sitelerimizden birini ilk kez ziyaret ettiğinde, yerlerini o ziyaretçinin IP adresinden okuyor ve bu bilgileri ziyaret etmek istedikleri ülke sitesini varsaymak için kullanıyoruz. Bu yöntem tümüyle doğru sonucu vermez, ancak belirli bir ülke sitesine gittiklerinde bu bilgileri depolamak ve siteyi görüntülemek için seçtikleri dili kaydetmek için bir çerez kullanıyoruz. Siteyi bir sonraki ziyaretlerinde çerezi okur ve son ziyaretlerinde kullandıkları aynı ülke ve dil versiyonunu sunarız. Bununla birlikte, AIG sitesini her ziyaret ettiklerinde ihtiyaç duydukları ülkenin sitesini yeniden seçmek zorunda kalmamaları amaçlanmıştır.  Bu çerez Kişisel Bilgi toplamaz veya kullanmaz. 
•    Site Catalyst çerezi (Adobe tarafından) – Bu çerez ziyaretçilerin sitemize nasıl ulaştıkları ve daha sonra, aradıkları ürünler, görüntüledikleri içerik ve tamamlanmış veya terk edilmiş bir satış ile sonuçlanan adımlar da dahil olmak üzere sitemizle nasıl etkileşim kurdukları ile ilgili verileri toplayabilmemizi ve analiz edebilmemizi sağlar.   Bu birleştirilmiş bilgileri, sitelerimizi onların ve diğer kullanıcıların ihtiyaçlarına ve çıkarlarına daha iyi hizmet etmek ve daha bağlantılı ve yararlı bilgiler sağlamak için kullanıyoruz.   Bu çerez bir ziyaretçinin bilgisayarına sadece geçici olarak konulur.  Çerez Kişisel Bilgilerini toplamaz veya kullanmaz.  Onun yerine, kullanıcıları tanımlayan anonim bir kod kaydeder ve bu kod kullanıcıyı sitedeki yolculuğu boyunca "takip eder".  Birleştirilmiş ve anonim bilgileri istatistiksel analiz için kullanırız.  
•    DoubleClick çerezleri - Banner reklam faaliyetlerimizin amaçları doğrultusunda tüm site ziyaretçilerinin bilgisayarlarına takip piksel çerezi yerleştiririz.  Bu çerezleri, bir ziyaretçinin sitemizde bulunduğunu bilmek ve ondan önce ilişkili ağ internet sitesine uygun bir banner reklam yerleştirebilmek için kullanırız. Kişisel Bilgi toplanmaz.  Kullandığımız reklam şirketlerinden biri DoubleClick adı altında ticaret yapan Google, Inc'tir.  DoubleClick çerezi ile ilgili daha fazla bilgi veya DoubleClick reklam çerezi kullanımının dışında kalmayı seçmek için, lütfen aşağıdaki adresi ziyaret edin:  http://www.google.com/privacy/ads/
•    Affiliate çerezi – Bir ziyaretçinin bilgisayarına konulan ve sadece (ziyaretçinin geldiği ilişkili internet sitesini tanımlayan) işlem kullanıcı adlarını toplayan ve bir saat ve tarih damgası içeren bir takip piksel çerezi kullanırız. Bu, bağlı ağ ortaklarımızın ilişkili satışları izleyebilmesini ve bir iştirake bize sevk edilen bir satış için alacak kaydedilmesini sağlar.   Bu herhangi bir Kişisel Bilgi geçişi içermez.  
•    Optimost çerezi  –Optimost, Hewlett-Packard tarafından müşterilerimizin sitemizi ziyaret ederkenki davranışlarını analiz etmek için sağlanan bir hizmettir.  Bu hizmet, internet sitemizin sayfaları veya sayfaların içindeki öğelerin varyasyonlarını test edebilmemizi sağlar.  Bu testler, genellikle internet sitemiz ve kullanıcı deneyiminde iyileştirmeler yapılması ile sonuçlanacaktır.  Bu çerezde, bir ziyaretçiyi tanımlamak, ilk ve/veya tekrar gelen ziyaretçileri ayırt etmek için üretilmiş rastgele bir sayı olan anonim bir "ziyaretçi kullanıcı adı" bulunur.  Bu çerezler, herhangi bir Kişisel Bilgi toplamaz. Optimost gizlilik politikasını görüntülemek için, aşağıdaki adresleri zyaret ediniz: https://asp.optimost.com/avatar/privacy-policy 
•    Oracle Cookie - www.oracle.com'un hizmetlerini, tarayıcıları üzerinde, Oracle'ın hizmetlerini kullanan AIG dışı başka bir siteyi ziyaret etmiş olmalarından dolayı zaten bir Oracle çerezi olmadığı sürece, internet sitelerimize yaptıkları ilk ziyarette ziyaretçilerin tarayıcıları üzerindeki daimi bir çerez olarak hareket edecek şekilde kullanırız. Ancak ziyaretçilerin internet sitelerimiz üzerindeki göz atma hareketleri, ziyaretçilerin Oracle'ın hizmetlerini kullanan diğer internet sitelerindeki göz atma davranışları ile birleştirilmez.  Ziyaretçilerin internet sitelerimiz üzerindeki göz atma hareketini, ziyaretçilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilmek için sitemizin içeriğini izleyebilmek adına, ziyaretçilerin hangi sayfaları ve içeriği kullandıklarını hangilerini kullanmadıklarını anlamak için kullanırız. Daha fazla bilgi için, lütfen Oracle gizlilik politikasını okuyunuz. 
Tarayıcı ayarlarınızdan ilgili ayarları yaparak kullandığımız çerezleri kabul etmeyi reddedebilirsiniz.  Ancak bu çerezleri kabul etmezseniz, Siteyi ve bazı çevrimiçi ürünleri kullanımınızda zorluk çekebilirsiniz.  
•    Piksel etiketleri, web işaretçileri, şeffaf GIF'ler veya diğer benzeri teknolojileri kullanma: Bunlar, diğer şeylerin yanı sıra AIG Elektronik Hizmetleri kullananların ve e-posta alıcılarının hareketlerini izlemek, pazarlama kampanyalarımızın başarısını ölçmek ve AIG Elektronik Hizmetlerin kullanımı ve yanıt hızları ile ilgili istatistikleri derlemek için bazı AIG Elektronik Hizmetler ve HTML biçimli e-posta mesajları ile bağlantılı olarak kullanılabilir. 
•    Fiziksel Konum: Yürürlükteki yasalara tabi olarak, örneğin, uydu, mobil/cep telefonu baz istasyonları veya WiFi sinyallerini kullanarak elektronik cihazınızın fiziksel konum bilgilerini alabiliriz.  Cihazınızın fiziksel konumunu kişiselleştirilmiş konum bazlı hizmetler ve içerik sağlamak için kullanabiliriz.  Bize bildirmiş olduğunuz pazarlama tercihlerinize veya yürürlükteki yasalara tabi olarak, cihazınızın fiziksel konumu ile birlikte hangi reklamları görüntülediğinize dair bilgileri ve topladığımız diğer bilgileri, size daha kişiselleştirilmiş içerik sağlayabilmeleri ve reklam kampanyalarının etkililiğini araştırabilmeleri için pazarlama çözüm ortaklarımızla paylaşabiliriz. Bazı durumlarda, bu kullanımlara ve/veya cihazınızın yerinin paylaşılmasına izin vermenize veya bunu reddetmenize izin verilebilir; ancak bu kullanımları ve/veya paylaşımı reddetmeyi seçerseniz, biz ve/veya pazarlama çözüm ortaklarımız yürürlükteki kişiselleştirilmiş hizmetleri ve içeriği size sağlayamayabiliriz.  
•    Sizden: Bazı bilgiler (örneğin, konumunuz veya tercih ettiğiniz iletişim yöntemleri) siz kendi isteğinizle verdiğinizde toplanabilir.  Kişisel Bilgiler ile birleştirilmediği sürece, bu bilgiler sizi kişisel olarak tanımlamaz.  
•    Birleştirilmiş bilgilerle:  Kimi bilgileri birleştirebilir ve kullanabiliriz (örneğin, belirli bir telefon alan koduna sahip olan kullanıcılarımızın yüzdesini hesaplamak için bilgileri birleştirebiliriz). 
Lütfen, yürürlükteki yasalar uyarınca aksi şekilde hareket edilmesi gereken durumlar haricinde, Diğer Bilgileri herhangi bir amaç için kullanabileceğimizi ve ifşa edebileceğimizi unutmayın.  Diğer Bilgilere yürürlükteki yasalar çerçevesinde Kişisel Bilgi muamelesi yapmamız gerektiği durumlarda, yukarıdaki "Topladığımız Diğer Bilgiler" bölümünde listelenen kullanımlara ek olarak, Diğer Bilgileri de Kişisel Bilgileri kullanma ve ifşa etme amaçları doğrultusunda kullanabilir ve ifşa edebiliriz.  
  
12. Üçüncü Şahıs hizmetleri
İşbu Gizlilik Politikası, AIG Elektronik Hizmetlerin bağlı olduğu herhangi bir siteyi veya servisi işletenler de dahil olmak üzere, herhangi bir üçüncü şahsın gizliliğini, bilgilerini veya başka uygulamalarını muhatap olarak almaz ve tarafımız bunlardan sorumlu değildir.   AIG Elektronik Hizmetleri'ne bir bağlantı konulması, bağlantısı verilen sitenin veya servisin tarafımızdan veya grup şirketlerimiz tarafından onaylandığı anlamına gelmez.  
Lütfen Facebook®, Twitter®, Apple®, Google®, Microsoft®, RIM/Blackberry® gibi başka kuruluşlar veya başka bir uygulama geliştiricisi, uygulama sağlayıcısı, sosyal medya platformu sağlayıcısı, işletim sistemi sağlayıcısı, kablosuz hizmeti sağlayıcısı veya elektronik cihaz üreticisinin AIG Elektronik Hizmetleri aracılığıyla veya onunla bağlantılı olarak başka kuruluşlara ifşa etmiş olduğunuz Kişisel Bilgiler de dahil olmak üzere bilgi toplama, kullanma ve ifşa politikaları ve uygulamalarından (bilgi güvenliği uygulamaları dahil)  sorumlu olmadığımızı dikkate alınız. 
  
13. AIG Elektronik Hizmetlerinin Reşit Olmayanlar Tarafından Kullanımı
AIG Elektronik Hizmetleri, on sekiz (18) yaşın altındaki kişilere yönelik değildir ve bu kişilerin AIG Elektronik Hizmetleri aracılığıyla doğrudan Kişisel Bilgi vermemeleri rica olunur.  
  
14. Bu Gizlilik Politikasındaki Değişiklikler
Bu Gizlilik Politikası tarafımızdan düzenli olarak gözden geçirilmektedir ve bu politikada istediğimiz zaman iş ve hukuki gerekliliklerimizdeki değişiklikleri de göz önünde bulundurarak değişiklik yapma hakkımız saklıdır.   Güncellemeler internet sitemize konulacaktır.