Skip Navigation?

Navigasyon Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yayınlandığı Tarih 13.08.2014

Navigasyon Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Navigasyon sistemi, hem şehir içi hem de şehir dışı yerlerde işinize yarayabilecek bir sistemdir. Navigasyon cihazı, gitmek istediğiniz yeri göstermesinin yanında, kendi şehrinizde olası bir trafik sıkışıklığını haber edip size açık yolları gösterebilen bir alet. Hal böyle olunca, navigasyon cihazı, trafikte sizin en yakın dostunuz oluyor. Navigasyon cihazı alırken de bazı özelliklerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Kendinize en uygun navigasyon cihazını alırken göz önünde bulundurmanız gereken bazı hususlar var. Bunlar:

Ekran Büyüklüğü ve Ekran Parlaklığı
Sağlam bir görüş için ekran büyüklüğü ve ekran parlaklığı çok önemlidir. Sesli yönlendirmeler de kullanışlı olsa da ekrana bakmayı tercih edebilirsiniz. Bu yüzden kendinize en uygun ölçüdeki ekranı seçmeniz bu açıdan önemlidir. Yine de çok büyük bir ekran seçmenizi tercih etmeyiz çünkü büyük ekranlar sürüş esnasında dikkatinizi dağıtabilir.

Yazılım Kalitesi
Ucuzundan pahalısına kadar birçok navigasyon cihazı var. Ama kaliteli yazılımı olan, RAM’i yüksek olan bir cihazı seçmek, size kolaylık sağlayacaktır. Daha anlaşılabilir görüntü, rota hesaplaması, yönlendirme gibi işlemleri cihazdaki yazılımlar halleder. Bu yüzden kaliteli yazılımı olan bir cihaz seçmenizde fayda bulunuyor.

Harita
Cihazın doğru rotaları göstermesi gerekir. Ayrıca harita bilgilerinin güncelleştirilebilir olması da çok önemlidir. USB bağlantısıyla güncelleştirilebilen bu cihazların bazılarında özel haritalar da mevcuttur. Eğer özel haritaları barındıran bir cihaz alırsanız, cihazınızdan daha fazla verim alırsınız ve trafikte rahat edersiniz.

Ses ve Hoparlör
Cihazın ses sisteminin iyi ve anlaşılır olması önemlidir. Yolculuk esnasında anlaşılmaz sesler, sizin dikkatinizi dağıtabilir ve gideceğiniz yolu şaşırmanıza neden olabilir. Kaliteli navigasyon üreticileri, kaliteli hoparlör sistemi kullanır.

GPS Alıcısı
GPS alıcısının kaliteli olması, yolculuk anında size hızlı ve doğru bilgi vermesine olanak sunar. Bu şekilde yolculuk esnasında, hızlı GPS alıcısına sahip olan bir navigasyon cihazı, ters bir yöne girme durumunda size gideceğiniz yönü hızlı bir şekilde ulaştırır.

Navigasyonlar hızlı ulaşım adına önemli cihazlardır. Yolculuk sırasında hızınıza dikkat edin. Kontrolünüz dışında gerçekleşecek her bir durum için kasko, güven demektir. Bu konuda ucuz kasko ve detaylar için AIG Sigorta teklif al sayfasını ziyaret ederek teklif alabilirsiniz. Unutmayın, siz ve ailenizden daha değerli bir şey yok!

Hemen paylaşın!