Skip Navigation?

AIG Sigorta Hasar Hizmetlerinin Kalitesi Tescillendi

Yayınlandığı Tarih 21.11.2014

AIG Sigorta Hasar Hizmetlerinin Kalitesi Tescillendi

AIG Sigorta Hasar Hizmetlerinin Kalitesi Tescillendi

AIG Sigorta Hasar Departmanı ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgelerini Aldı

Dünyanın lider sigorta şirketlerinden AIG’nin 1976 yılından beri Türkiye’de faaliyet gösteren kuruluşu AIG Sigorta, Hasar Hizmetlerindeki kalitesini tescilledi. Firma, Bureau Veritas danışmanlığı ile yürüttüğü kalite belgelendirme eğitim ve denetim sürecini başarıyla tamamlayarak, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi belgelerini aldı.

3 yıllık süre ile belgelenen Kalite Yönetim Sistemi ve Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi’nin devamı, her yıl tekrarlanan denetimler ile sağlanmış olacak. Kalite Yönetim Sistemi konusunda TS EN ISO 9001 Kalite Yönetimi Sistem Standardları, 1987 yılında yayımlandığı tarihten itibaren en fazla ilgiyi ve uygulama alanını bulan uluslararası standardlar haline geldi.

Müşteri şikayetlerinin sürdürülebilir bir sistem dahilinde yürütülebilmesi için 2004 yılında ISO (International Standardization of Organization) tarafından yayınlanan ISO 10002 standardı yayınlanarak, 2006 yılında TS ISO 10002:2006 olarak yürürlüğe alındı.

AIG Sigorta’nın Kalite Politikası:

Çalışanlarımız - AIG SIGORTA A.Ş.’de biz, kişilerin formasyonlarını, eğitim düzeylerini ve tecrübelerini gözeterek, kendilerini en iyi ifade edecekleri iş ortamını yaratmaya çalışırız. Amacımız, gerek AIG SIGORTA A.Ş.’de, gerekse dışarıda "değer yaratacak’’ bireyler ile çalışmak ve onların motivasyonunu her zaman yüksek tutmaktır.

Müşteri Odaklılık-AIG SIGORTA A.Ş.’de biz, müşteri talep ve beklentilerini takip eder, beklentilerin ötesine geçecek, müşterilerimiz için biz ‘’çözüm ortağı’’ olacak çalışma prensiplerimizi günlük işlerimize yansıtırız.

Performans - AIG SIGORTA A.Ş.’de biz, etik kurallar çerçevesinde, sonuç odaklı çalışmalar gerçekleştirir,projelerimizi tüm boyutları ile sahiplenerek sonuç getirecek şekilde çalışırız. Tüm çalışanlarımız AIG SIGORTA A.Ş.’nin müşterilerine olan sorumluluğunu bilir, AIG SIGORTA A.Ş.’nin gücünü, vizyonunu müşterilerileri ve iş paydaşları ile tüm ilişkilerine yansıtır.

Güvenilirlik - AIG SIGORTA A.Ş.’de biz, ahlaki kurallar ve iş etiği çerçevesinde çalışırız. Müşterilerimizin hakları ve kişilik özgürlükleri, şirketimize ait bilgiler ve dokümanlar, kayıtlar, yani kurumsal hafızamız, şirket prosedürlerimiz dahilinde kayıt altında tutulur. AIG SIGORTA A.Ş. çalışanları, AIG SIGORTA A.Ş. hedeflerine paralel, toplum ve çevreye saygılı iş prensipleri çerçevesinde çalışırlar.

Saygı - AIG SIGORTA A.Ş.’de biz, başarıyı, bir takım oyunu olarak görürüz. Takım Oyunumuzun temelinde de birbirimize, görev tanımlarımıza, formasyon ve tecrübemize saygı duymak yatar. Global vizyon ve hedeflere bağlı oluşturulmuş ve lokalize edilmiş iş planlarını,tüm departmanlar ve çalışanlar olarak tam koordinasyon içerisinde gerçekleştirir, saygı çerçevesinde paylaşımda bulunuruz. AIG SIGORTA A.Ş.’de başarı, kurum başarısının kişisel hedeflerden yukarıda tutulduğu bir ortamda kazanılır.

AIG Sigorta’nın Müşteri Memnuniyeti Politikası
AIG Hasar Servisi olarak iddiamız, sadece işimizi en iyi şekilde yapmak değil, bunu aynı zamanda en etkili, müşterilerimizin ihtiyaçlarına en hızlı cevap verebilecek düzeyde, özenli ve güleryüzlü bir hizmet anlayışı ile müşterilerimize sunmaktır.

Hemen paylaşın!