Skip Navigation?

Aracınızın Torpido Gözünde Mutlaka Bulunması Gerekenler

Yayınlandığı Tarih 06.08.2014

Aracınızın Torpido Gözünde Mutlaka Bulunması Gerekenler

Sürücülerin otomobilde bulundurması gereken birçok araç ve gereç bulunuyor. Bu araç ve gereçler yeri geldiğinde hayati önem taşır. Kullanılan bu araç ve gereçler genellikle uzun ve yer kaplayan bir çantada bulunduğu için, yer kaplamaması adına otomobil bagajına koyuluyor.
Bazı acil durumlarda otomobilinizin bagajına gitmeniz birçok şey için geç olabilir. Acil durumlarda zamanı yarıya indirmeniz için aracınızın torpido gözünde mutlaka bulundurulması gereken araç ve gereçleri sizler için listeledik.

Önemli Telefon Numaraları
Acil yardım servislerinin ya da ulaşmanız gereken yakınlarının telefon numaraları kolayca ulaşılabilen bir yerde olmalıdır. Arabanızın bozulması ya da kaza olması durumunda zaman kaybetmek istemezsiniz ve telefon numaralarını bulmak zahmetli olabilir.
Aynı şekilde torpido gözünde ya da cüzdanınızda sigorta kartınız bulunmalıdır. Bu şekilde bir kaza anında sigorta şirketinize/ bize kolayca ulaşabilirsiniz.

Numaraları telefona kaydetmiş olmanız size kesin bir güven sağlamamaktadır. Telefonunuzu unutmanız ya da şarjınızın bitmesi halinde başka bir telefondan aradığınız kişiye ulaşmanız gerekebilir. Bu yüzden yakınlarınızın telefon numaralarının bulunduğu bir rehber mutlaka yanınızda bulundurmanız lazımdır.

Araç İçin Cep Telefonu Şarj Aleti
Cep telefonunuz size her koşulda yardımcı olabilir. Aracınızda, araç şarj aleti bulundurmak, olası acil bir durumda telefonunuzun kullanılabilir olmasını sağlar. Şarj aletini torpido gözünde bulundurmanız, şarj aletine kolayca ulaşabilmenize olanak verir.

Şemsiye
Katlanılabilir küçük bir şemsiye bulundurmanız, kötü hava koşullarında olası bir durum için size yardımcı olur.

Küçük İlk Yardım Çantası
İlk yardıma ne zaman nerede ihtiyaç duyacağınızı bilemezsiniz, özellikle küçük bir çocukla seyahat ediyorsanız. Bu yüzden asıl ilk yardım çantanızın dışında, kolayca ulaşabileceğiniz küçük bir ilk yardım çantası bulundurmanızda fayda var. İlk yardım çantası, yara bandı, ağrı kesici, antiseptik ve diğer benzer şeyleri içermelidir

GPS Aleti
Eğer aracınızın yol bulma sistemi yoksa ve telefonunuzda GPSözelliği mevcut değilse taşınabilirGPS aygıtı çok işinize yarar. Sadece bilmediğiniz yollarda değil, kendi şehrinizde de trafiğe sıkıştığınız zaman size açık yolları gösterebilir ve sizi trafikten kurtarabilir. Bunun yanında GPS aleti taşınabilir olduğundan, gittiğiniz yere ulaştıktan sonra aracınızdan çıkartabilirsiniz ve olası hırsızlıkları önleyebilirsiniz. Ayrıca GPS aletinizin şarj cihazını yanınızda bulundurmayı unutmayın.

Cam Kırıcı
Kimse kendi aracının camını kırmayı planlamaz ama olası bir kaza anında camınızı hızlı bir şekilde kırmanız gerekebilir. Bu yüzden yakınınızda bir cam kırıcı bulundurmanız gerekmektedir.
Olası bir suya düşme durumunda da, eğer aracınızın cam açma sistemi otomatikse, kırıcının arka tarafıyla emniyet kemerinizi kesin ve diğer tarafıyla da camı kırın. Cam kırıcısını yakın yerlerde bulundurmanız hayatınızı kurtarmanızı sağlayacaktır.

Eldivenler
Bulundurmanızı önereceğimiz son şey ise eldivenlerdir. Eldivenler, buz tutmuş camların buzlarını kazırken ellerinizi korumanızı sağlar. Ayrıca camlarınızı kırmak durumunda kalırsanız, zamanınız olursa eldiveninizi takmak, olası kesiklerden sizi koruyacaktır.
Acil durumlar için yukarda listelediğimiz tüm ve araç-gereçleri aracınızın torpido gözünde bulundurmayı unutmayın. Olabilecek kazalara karşı, kasko sigortası sayfamızı ziyaret ederek teklif alabilirsiniz. AIG Sigorta olarak keyifli sürüşler dileriz.

AIG Kasko Sigortası hakkında Sıkça Sorulan Sorular sayfasından daha fazla bilgi alabilir veya, kasko sigortası sayfamızdan kontrolünüz dışında gerçekleşecek her durum için uygun kasko teklifi alabilirsiniz.

Hemen paylaşın!