Skip Navigation?

Aracınıza Ses Sistemi Takarken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Yayınlandığı Tarih 07.01.2015

Aracınıza Ses Sistemi Takarken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Günümüzde araç ses sistemi montajı yapılırken dikkat etmeniz gereken iki nokta var. Bunların ilki araç ses sistemi için ayırdığınız bütçe, ikincisi de müzik zevkinizdir.

Müzik Zevkine Göre Farklı Ses Sistemleri
Slow ya da klasik müzik dinlemeyi seven biri iseniz aracığınıza taktıracağınız ses sisteminin kaliteyi daha çok ön plana çıkaran bir yapıya sahip olması önemlidir. Ancak bunun diğer türlere göre daha masraflı olduğunu da unutmamak gerekir. Pop, caz vb. müzik tarzlarından hoşlanan kişiler için tasarlanan ses sistemleri orta seviyede ve daha uygun fiyatlıdır.

Tekno Müzik İçin Araç Ses Sistemi Nasıl Olmalı?
Bunların yanı sıra güce dayalı ve tekno müzik dinlemeye elverişli ses sistemleri de vardır. Bu tür müzik dinlemek isteyenler araçlarına güçlü bir bas sistemi kurmak isteyebilir. Ancak ekstra ekipmanları olan bu sistemlerin maliyeti daha fazla olabilir. Araç ses sistemi montajı yapılırken bu unsurlar göz önünde bulundurulmalı, bütçe önemsenmeli ve iyi ayarlanmalıdır.

Araca Ses Sistemi Nasıl Kurulur?
Araca ses sistemi kurulurken öncelikle aracınızın iç kabinine ve akustik yapısına çok dikkat etmelisiniz. Dikkat edilmesi gereken bu unsurlar, kullanıcı tarafından yapılamaz çünkü her araç birbirinden farklı bir akustik yapıya sahiptir. Bu yüzden bu durum tam anlamı ile anlaşılamayabilir. Örneğin bir araçta mükemmel bir şekilde çalan bir sistem başka bir araçta tam tersi bir sonuç verebilir. Bu yüzden ses sisteminizi kurduracağınız yerlerin güvenilir olmasına dikkat etmeli ve uzman kişilerden öneri almalısınız.

Ses Sistemi Kurmak Masraflı mıdır?
Araç ses sistemi montajı yapılırken araç sahiplerinin dikkat etmesi gereken bir diğer nokta ise söz konusu sistemin maliyetidir. Aracın ekstra özelliklerinden biri olan ses sistemi, kurulan sistemin yapısına ve yapılan işleme göre farklılık gösterir. Araca eklenecek ekipmanlar da maliyetin artmasına neden olur. Ses sisteminin en iyi şekilde kurulması ve en iyi şekilde çalışması için kamufle edilecek olan bazı ürünlere ihtiyaç duyulacağı da unutulmamalıdır.

AIG Sigorta’nın sunduğu Kasko Paketi ile aracınızı koruma altına almanız artık çok kolay. Uygun kasko tekliflerine sahip olmak için teklif al sayfamızı ziyaret edin.
 

Hemen paylaşın!