Skip Navigation?

Aile Arabası Satın Alacaklara Birkaç İpucu

Yayınlandığı Tarih 28.03.2014

Aile Arabası Satın Alacaklara Birkaç İpucu

Çoğu erkeğin hayalini kurduğu tek kapılı spor otomobiller maalesef aile babalarının bir hayali olarak kalıyor sadece. Evlilik ve çocuklar, aile tipi otomobilleri tercih etmeye yöneltiyor pek çok kişiyi. Bunun farkında olan otomotiv sektörü de bu alanda çok sayıda model üretiyor. Kısacası aile tipi otomobillerde alternatif bol. Peki bu alternatifler arasından hangi kriterlere göre seçim yapacaksınız? İşte size birkaç ipucu…

Bütçenizi Belirleyin
Markaların birbirinden farklı birçok modeli arasından seçim yapmak oldukça zor. Araştırmaya başlamadan önce bütçenizi belirlemeniz ve belirlediğiniz bu bütçeye uyan otomobillere yönelmeniz karar vermenizi kolaylaştıracaktır. Beğendiğiniz otomobil ihtiyaçlarınıza uygun fakat pahalıysa, o modelin ikinci ellerine göz atmakta fayda vardır. Kilometresi az ve kaza geçmişi yoksa ikinci el otomobil de bir seçenektir. İkinci el otomobil kullanmayı tercih etmiyorsanız marka ve/veya model değişikliğine gitmelisiniz.

Güvenlik Özelliklerini Araştırın
Otomobil alırken ilk önceliğiniz aile fertlerinin güvenliği olmalı. Bunun için de bütçenize uygun aracı seçtikten sonra güvenlik açısından uygunluğunu araştırmanız gerekir. Otomobilin çarpışma test sonuçları incelenmeli, çocuk güvenliği ile ilgili önlemler araştırılmalı, hava yastıkları ve lastik testlerinden iyi puan almış otomobiller seçilmelidir.

İhtiyacınız Olan Boyutta Araç Seçin
Kalabalık bir aile iseniz ve sık sık beraber yolculuklara çıkıyorsanız SUV, stationwagon gibi geniş araç tercih etmeniz yolculuk keyfinizi arttırır. Çekirdek bir aileyseniz sedan tarzı bir araçta ihtiyaçlarınızı karşılamaya yeter.

Aracı Kimin Kullanacağına Karar Verin
Çocuğunuz 18 yaşını doldurduysa ve sürücü kursları araştırıyorsa ailede sürücüler artacak ya da eşiniz çocuğunuzu okula götürecekse hayatını kolaylaştırmak için arabaya ihtiyaç duyacak demektir. Bu durumları göz önünde bulundurarak herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir otomobil seçmeniz gerekir.

Temizlik ve Bakımı Göz Önünde Bulundurun
Küçük yaşlarda çocuklarınız varsa arabanızın arka koltukları ciddi şekilde kirlenecek demektir.Deri koltuklar kumaş koltuklara göre daha kolay temizlenir; koyu renkler leke ve kirleri daha az gösterir. Seçimizi yaparken bunları unutmayın.

Yorumları Okuyun
İhtiyaçlarınıza uygun otomobili bulduğunuzu düşünüyor olsanız bile satın almadan önce kullanıcı yorumlarını mutlaka okuyun; kullanmadan fark edilmeyecek şeyler olabilir. Sizden önce kullananların yorumları bu açıdan faydalı olacaktır.

Aileniz için en uygun, en güvenli aracı seçmeniz halinde bile kontrolünüz dışında yaşanabilecek her durum için kasko, güven demektir. Kasko Sigortası ile ilgili detaylı bilgi almak ve birbirinden uygun teklifleri görmek için AIG Sigorta’yı mutlaka arayın. Unutmayın, sizden ve ailenizden daha değerli bir şey yok!

Hemen paylaşın!